Pirmajā pārspēlē minimāls zaudējums Somijai

02. janvāris 2017

Latvijas U-20 hokeja izlase pirmdien pasaules čempionāta pirmajā pārspēlē par vietu augstākajā divīzijā junioriem ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) piekāpās Somijas vienaudžiem.

Vietu augstākajā divīzijā saglabās izlase, kas triumfēs sērijā līdz divām uzvarām, līdz ar to Latvijas hokejistiem jāuzvar nākamie divi mači, lai saglabātu vietu starp planētas spēcīgākajām komandām.

Pirmajā pārspēlē vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva aizsargs Maksims Ponomarenko.

Tikmēr lielisku sniegumu Latvijas izlases vārtos demonstrēja vārtsargs Mareks Mitens, kurš atvairīja 43 no 45 pretinieku mestajām ripām, tiekot atzīts par labāko spēlētāju valstsvienībā. Savukārt Latvijas izlase pa pretinieku vārtiem meta teju divreiz mazāk - 24 reizes.

Mača rezultātu astotajā minūtē atklāja somu uzbrucējs Vili Sārijervi, kurš realizēja vairākumu. Perioda beigās latvieši vēl divas reizes palika mazākumā, bet, lai gan Somijas hokejisti pamatīgi nomētāja vārtsargu Mitenu, savu pārsvaru pretinieki nepalielināja.

Otrā perioda piektajā minūtē Ponomarenko izpildīja spēcīgu metienu no zilās līnijas, kas atrada savu ceļu vārtos, panākot 1:1. Turpinājumā perioda vidū latvieši tika pie diviem vairākumiem pēc kārtas, taču pretinieki bija nesalaužami. Tāpat arī Somijas hokejisti nespēja izmantot nopelnīto vairākumu, un rezultāta tablo otrā perioda beigās vēstīja neizšķirtu.

Trešajā periodā, tuvojoties trešdaļas vidum, Kristians Vesalainens raidīja otro ripu Mitena sargātajā cietoksnī. Ielaiduši vārtus, latvieši lūkoja atspēlēties un iespieda pretiniekus viņu aizsardzības zonā, taču ar rezultatīviem metieniem šis spiediens nenoslēdzās. Turpinājumā Mitens Latvijas hokejistus glāba no lielākas nonākšanas iedzinējos, taču visi uzbrukumi somu vārtiem bija nesekmīgi. Spēles priekšpēdējā minūtē Mitens tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, bet augļus tas nenesa un tika ciests zaudējums ar 1:2.

Nākamā pārspēle par vietu augstākajā divīzijā notiks 3.janvārī, bet, ja būs nepieciešams trešais mačs, tas norisināsies 5.janvārī.